FACE JOGA

Face joga je pro mě mým základním ranním rituálem. Dnes se o ní často mluví, v mnoha lidech nevzbuzuje důvěru, některé ženy nad ní mavnou rukou, protože na ni nemají čas. Není třeba strávit před zrcadlem desítky minut. Celý můj ranní rituál mi zabere celkem 10 minut a je hotovo. Face jogu cvičím PRAVIDELNĚ každé ráno, ať se děje co se děje, již 5 měsíců. Před 5 měsíci jsem si říkala, že má vráska mračivka (vráska mezi obočím) se prohlubila natolik, že pro mou spokojenost bude botox nevyhnutelný. Vyhnula jsem se mu a mračivka je téměř pryč. A opravdu stačilo:

-zařadit rituál

-pojmout ho za nutnost jako čištění zubů

-v klidu si každé ráno zacvičit svých cca 10 kratičkých cviků

-je dobré vyfotit se na začátku a pak třeba za čtvrt roku, abychom měly potěšení z progresu

A již po každém cvičení jsem se cítila pevnější a pleť byla napnutější. Stejně, jako se cítíte znovuzrozené po pořádném výšlapu nebo půlhodině plavání. 

Nevyhledávala jsem žádný kurz. Internet je plný různých tipů na cviky. Rozhodně základními cviky jsou:

- "O" -pořádně otevřít ústa do písmene O. Dáváme si pozor na horní víčka, aby se nestahovala směrem dolů

- vypláznutý jazyk - 20x poctivě vypláznout jazyk. Ucítíte, jak makají všechny svaly kolem úst a na tvářích a krku

- vykulit oči - 20x vykulit oči a mírně přivírat. Přitom si pevně prsty fixujeme čelo, aby se nám zbytečně netvořily vrásky nad očima

- lícní kosti - masáž lícních kostí palcem

- masáž pod bradou hřbetem ruky

- 10 pořádných pusinek sobě a vzápětí masáž rtů promačkáním prsty

OTUŽOVÁNÍ 

Rituál pro imunitu i psychickou vyrovnanost. Otužování vřele doporučuji. Nevyznám se v tom, s jakými zdravotními problémy bychom do studené vody neměli, tak pokud máte slabší srdce, poraďte se samozřejmě se svým lékařem. Ale ledová sprcha snad nikomu neublíží. Zkuste se denně sprchovat jen ve studené vodě. Choďte do řeky a až přijde podzim, nezapomeňte, že koupací sezona nikdy nekončí. Pak najednou zjistíte, že jste v řece i v lednu, únoru, březnu. A že je to závislost. Studená voda nás posouvá dál za hranice naší konfortní zóny. Když ji překonáme, nejen že nám bude skvěle, ale ještě k tomu budeme na sebe pyšní, šťastní a plní energie. Ještě jsem nikdy nikoho při otužování neviděla zamračeného. Studená voda vás rozzáří. Pokud máte přírodní pramen daleko, doporučuji pořídit si otužovací sud. Drží se v něm dokonce nižší teploty než v řece. Ale řeka i zatopený lom v zimě jsou jednoduše zážitek. Pokud můžete, plavejte. Alespoň pár temp. Po vynoření se si hned zacvičte. Dřepy, výpady dopředu i do stran. Předejdete tak třepavce, která se po chvíli dostaví. U řeky si můžete promasírovat nohy kartáčem nebo speciální drsnou rukavicí. Ne že by se ve studené vodě neprokrvily dost! Víte, že po ledových koupelích mizí celulitida? Opravdu mizí! Po koupeli si dopřejte máslo ONSEN. Je příjemné, s lesní vůní a jemně prohřívajícími oleji. Rozhodně však otužování v zimě nekombinujte s produktem LEDOVÁ KÁVA! Ledová káva studí a to byste se třepavky nikdy nezbavili. Je to jako nalepit si na sebe menthol s ledem dohromady. 

MÁSÁŽ NOHOU PROTI CELULITIDĚ

Je vhodné masírovat si nohy po celé délce. Masáž je skvělá na zmírnění projevu křečových žil, na odstranění starých šupin kůže a na redukci celulititdy. Jak jsem již psala, zabiják celulitidy číslo jedna je pravidelná ledová koupel či sprcha. Ale pokud tohle není váš šálek kávy, dopřejte si kávové sérum LEDOVÁ KÁVA, které během masáže pořádně chladí. Sérum obsahuje kávové máslo, kofein, výtažek z grapefruitu, menthol a další skvělé ingredience. K masáži se hodí podtlaková baňka nebo prostě jen hrubá rukavice. Podobně jako podtlaková baňka mohou fungovat i normální štípance prsty. 

MASKA - PEELING - ROLLER

Dopřejte si jednou za čas delší péči o vaši tvář. Face joga je základ! Na tu denně deset miut najdeme. Ale co takový delší relax s maskou na obličeji? Zvolte vhodnou masku dle popisků u produktů: CHOCO na doplnění energie a zašedlou tvář bez jiskry, GOLD na uvolnění a hloubkovou péči pro zralou pleť, MIRAFLORES pro květinové potěšení pro jakoukoliv pleť, ať je teen či těhotenská. Lehněte si do vany a jemně si pleť promasírujte. Masky obsahují prášky z minerálů, vzácných kamenů, květin a prodů, působí tak jako peeling. Po masáži nechejte masku dalších 15 minut působit. Pokud máte face roller či guashu, podpořte masáž kamenem. Nejvhodnější je, když jej předem zchladíte v lednici. Smývejte pak masku nahřátým tmavým ručníkem mimo vanu. Když odstraníte všechny zbytky masky, naneste na pleť sérum MOONLIGHT TANSY, které završí večerní rituál, nebo denní krém. 

Samozřejmě si nezapomeňte přinést k vaně skleničku lahodného vína a po horké vaně si dopřát ledovou sprchu!

Žádná položka