Jsem Tereza a v roce 2022 jsem založila českou značku přírodní kosmetiky Florentine.

K výrobě kosmetických produktů jsem se z vlastní zvědavosti dostala v roce 2016. Mým prvním domácím výrobkem bylo opalovací máslo. Postupně jsem začala recepturu zdokonalovat. Oslovovala jsem firmy, které mi byly ochotné lisovat BIO oleje jen pro mou potřebu, oslovovala jsem odborníky (laboratoře, chemiky, odborníky na minerální filtry v kosmetice, lékaře), zájemce o hodnoty zero waste či non-toxic. To vše jsem postupně spojovala se svými vědomostmi z tradičního bylinkářství, které se u nás v rodině na Valašsku předává z generace na generaci. Hledala jsem zdroje k tématu udržitelnosti v kosmetice a postupně jsem začala budovat značku, která bude sice čerpat z přírody, ale nebude přírodě nic dlužna. Mým snem bylo, aby má tvorba neohrožovala životní prostředí, a i přesto bych dokázala vyvinout zcela bezpečné přírodní produkty, jejichž účinnost je prokazatelná. Po sedmi leté mateřské se třemi dětmi jsem na sobě začala vnímat ztrátu kolagenu, ochablé svaly v obličeji, prohlubující se vrásky, vyschlou šupinatou pleť. Ani nevím, jak se to všechno stalo, ale zjistila jsem, že s tímto rapidně zrychlujícím se procesem stárnutí kůže nejsem ani trochu spokojená. A tak jsem nebyla spokojená samozřejmě ani se sebou samotnou. 

Vývoj kosmetiky se stal i vývojem mé osobnosti. Sestavila jsem vlastní receptury založené na vzácných bylinných extraktech a vlastnostučně vyráběných silných macerátech a hydrolátech. Spojila jsem ingredience, které jsem za léta praxe ve výrobě kosmetiky uznala jako nejefektivnější na problematickou pleť či na vrásky a podporu kolagenu. A vznikly tak produkty, které jsou plné 100% aktivních látek, žádných zbytečných nefunkčních či dokonce nebezpečných nesmyslů. Fermenty (biotechnologické postupy), kmenové buňky, patentované aktivní látky, čistá BIO aromaterapie, vzácné ingredience jako prach z jantaru, ceremoniální kakao či prach úžasných léčivých květů, to vše jsem spojila v jednotu pod názvem Florentine. Samozřejmě jsem každý produkt testovala prvně na sobě, na rodině, a když si ho všichni kolem zamilovali, poslala jsem produkt do certifikovaných laboratoří na všechny potřebné a zdlouhavé testy. A protože kosmetika pomohla i mně a já jsem si ráno v zrcadla začala připadat zase spokojená a na sebe pyšná, rozhodla jsem se značku vytvořit pro všechny ženy, které to potřebují - ženy, které jdou hlavou proti zdi a jsou odvážné, nebojí se vykročit do neznáma. Ženy, které na sebe zapomněly jako já a pak se jednoho dne podívaly s upištěnými dětmi za zády do zrcadla a posmutněly. Pro ženy, které nestíhají, protože musí pořád něco, i pro ty, které mají pocit, že jsou jen doma s dětmi a nevytvářejí žadné větší hodnoty (!). Florentine je svérázná odpověď na cestu ke spokojenosti. 

Mým heslem je, že už teď jsem dokonalá, nic víc nemusím! A pokud i Tobě mohu pomoci k pocitu spokojenosti sama se sebou, nemohu Ti nabídnout nic jiného, než dokonalou sebepéči. 

Jsem Tereza, máma tří malých dětí, tvůrkyně voňavé funkční kosmetiky, certifikovaná praktička Bachových esencí, odbornice a metodička v oboru filmové výchovy, redaktorka, spisovatelka, fotografka, milovnice vína a rockové hudby a požitkářka.