Nějaká další houba... 

Ale tahle houba je skutečně poklad pro pleť. Jedná se totiž o čistě přírodní produkt z Amorphophallus konjac (konjak bramborový), který je rozložitelný (kompostovatelný), zcela bezpečný, veganský, jemný (oproti běžnému peelingu velmi příjemný) a má navíc spoustu skvělých vlastností. Je vhodné zařadit konjakovou houbičku do své každodenní rutiny a to klidně ráno i večer. Je univerzální pro všechny typy pleti. Přesto můžete najít na internetu několik barevných variací této houbičky. Na e-shopu Florentine najdete ve vánočním setu houbičku za zlomek ceny a to černou (houbička s aktivním uhlím z bambusu) a fialovou (houbička s borůvkovým extraktem). Naše houbičky pocházejí z portfolia mého spolehlivého dodavatele (rodinná firma, která si kontroluje výrobu svých produktů po celé zemi - například jezdí na farmu do Ghany a zná své farmáře). Takže si můžete být jisti, že houbička není z žádného Aliexpressu a podobně. 

Jaké má vlastnosti: Absorbuje spousty vody, takže ji jemně vymačkejte a promasírujte pleť. Houbička má hydratační schopnosti, je antibakteriální, odstraňuje odumřelé kožní buňky a pomáhá proti předčasnému stárnutí pleti. 

Černá – s aktivním bambusovým uhlím. V Koreji se houbičce pro své blahodárné účinky přezdívá ,,Černý diamant“. Uhlí se z bambusu získává tak, že bambus se ve vysokých teplotách spálí, vychladne a nadrtí na jemný prášek, který se smíchá s vodou a konjakovou moukou. Bambusové uhlí je vynikající přírodní čistící a detoxikační prostředek. Má silné detoxikační a antibakteriální účinky, proto je ideálním řešením pro mastnou pleť se sklonem k zánětům. Pomáhá odstraňovat přebytečný kožní maz z pokožky, čímž uvolňuje a hloubkově čistí póry. Černá houba pomáhá odstraňovat z pokožky toxiny, nečistoty a další škodlivé látky, takže je zdravější a silnější.

Fialová – s extraktem z borůvek. Borůvky jsou bohaté na vitamíny a ovocné kyseliny. Dále obsahují cenné minerální látky jako je vápník a draslík. Borůvková konjaková houba je proto ideální k šetrnému odstranění starých kožních buněk, aby rychle zmizely reliéfní vrásky. Používejte houbičku pravidelně, abyste své pleti vrátili pružnost a svěžest. Antioxidační síla borůvek navíc zmírňuje podráždění pleti.

Jak ji používat: Používejte houbičku pro jemné masáže, čistění pleti i při odličování. Nahradí vám jednorázové tampónky. Suchá houbička je tvrdá, ale po namočení po chvíli krásně změkne. Vymačkávejte z ní vodu opatrně, aby vám dlouho vydržela a abyste ji mechanicky nepoškodili. Houbičku pak nechávejte po vyčištění uschnout pověšenou. Houbička vám vydrží cca 6 týdnů. Poté ji vyměňte za novou. Starou houbičku můžete hodit na kompost či do bio odpadu. Kdy je čas houbičku vyměnit? Poznáte to podle toho, že se začne drolit. 

Zařaďte tento přírodní zázrak do své denní rutiny s přírodní kosmetikou. Masáž s konjakovou houbičkou je tak příjemná a jemná, že už nebudete chtít jinak! Pokud používáte přírodní BIO kosmetiku a záleží vám na stavu naší planety či souzníte s filozofií zero waste, houbička je pro vás tím pravým pomocníkem při vaši péči o pleť. 

Na FLORENTINE ji můžete nyní najít za zlomek ceny ve vánočních setech - 

ČISTÍCÍ SET S ČERNOU HOUBIČKOU

FIALOVÝ SET S FIALOVOU HOUBIČKOU

Houbičku doporučuji především v kombinaci s čistícím BIO NON-TOXIC sérem CIAO BELLA a s čistící pěnou či hydrolátem z květin.