Péče o problematickou pleť může být výzvou, ale se správnými kroky a návyky je možné dosáhnout zdravější a čistší pleti. Zde je několik tipů, jak se o problematickou pleť starat:

1. Pravidelné čištění

  • Ráno a večer: Pleť je potřeba čistit dvakrát denně - ráno a večer. Používejte jemný čistící prostředek, který neobsahuje agresivní chemikálie a nevysušuje pleť. V žádném případě nepoužívejte produkty s obsahem alkoholu. Nejlepšího výsledku dosáhnete douvázovým čištěním - produkt na bázi olejů a másel smyje v pleti nečistoty a případný make-up. Produkt na bázi vody (pěna nebo hydrolát) setře zbytek nečistot. Pleť je hloubkově vyčištěná a připravená na další kroky. 
  • Sérum: Zvolte pro svou pleť správné sérum. Je to to nejdůležitější, co pleti dáváte. Sérum by mělo obsahovat ty látky, které potřebujete zrovna vy. Pro problematickou plerť by mělo být přírodní, obsahovat látky, které redukují maz, dále může mít funkci anti-age nebo dodávat hydrataci. Z řad sér Florentine se hodí sérum I'M DRAGON či pro zralejší pleť a aktivní ženy VIOLET IS THE NEW BLACK - fluid

2. Hydratace

  • Pitný režim: Dostatečný příjem vody je klíčový pro zdravou pleť. Snažte se vypít alespoň 2 litry vody denně. Zní to jako klišé, ale dostatečný příjem vody se na stavu vaší pleti skutečně odrazí!

3. Exfoliace

  • Jemný peeling: Jednou až dvakrát týdně použijte jemný peeling k odstranění odumřelých kožních buněk. Nepoužívejte agresivní peelingy, které mohou pleť podráždit. U Florentine najdete masku GOLD, ale má jemný peelingový efekt. Promasírujte jemně svou pleť, nechejte masku působit a pak ji žínkou setřete. Ihned poté ošetřete pleť vhodným sérem (viz. výše). Pro teen pleť je ideální maska MIRAFLORES

4. Ochrana před sluncem

  • SPF: Každý den aplikujte opalovací krém s SPF, i když je zataženo. UV záření může zhoršit problémy s pletí a způsobit pigmentové skvrny. Doporučuji krém s jemným pigmentem, který krásně sjednotí tón pleti ALONG COMES MARY. Na celé tělo pak BIO máslo SLUNCE

5. Strava a životní styl

  • Vyvážená strava: Konzumujte potraviny bohaté na vitamíny a minerály. Vyhýbejte se nadměrnému množství cukru a mastných jídel.
  • Stres a spánek: Snažte se minimalizovat stres a dostatečně spát. Stres může vést k hormonálním změnám, které zhoršují stav pleti. To se snadno řekne. Ale pokud žijete ve stresovém prostředí - ať už jde o zaměstnání či vztahy kolem vás, zaměřte se na spánkovou hygienu, zkuste najít odpočinek v meditaci či zařaďte do suplementů také Bachovy esence
  • Kosmetika: najděte si kvalitní kosmetický salón a jednou měsíčne si dopřejte hloubkové čistění, peeling a péči. 

6. Hygiena

  • Čisté ručníky a povlaky na polštáře: Měňte pravidelně ručníky a povlaky na polštáře, abyste minimalizovali množství bakterií, které mohou způsobovat akné.
  • Nedotýkejte se obličeje: Snažte se vyhnout dotýkání obličeje rukama, abyste nezanesli bakterie na pleť.

S těmito kroky můžete významně zlepšit stav své pleti. Pamatujte, že každá pleť je jedinečná a může vyžadovat individuální přístup. Buďte trpěliví a konzistentní ve své péči.