Po nemoci (mám na mysli virózy, chřipky apod.) většinou nasadíme vitamíny a zdravou stravu, přidáme pomalu a zlehka nějaký pohyb. Prostě se chceme zase cítit skvěle. Svoje jsme si už odležely a teď chceme zase žít a zářit. 

Je jasné, že v době nemoci jsme neměly na nějakou skincare ani pomyšlení. Kosmetika a péče nám nic neříkaly. Jediné, co jsme se snažily, bylo ležet, pít čaj a chodit na záchod. Ale co teď, když je to zanedbání na pleti skutečně znát. A nejen to!

Pleť bývá po nemoci extrémně vysušená - nos a rty jsou odřené a šupinaté od používání kapesníku. Mnohdy máme od smrkání i červené fleky po stranách vedle nosu. Po přidání vitamínu C nám může na pleti vyskočit dermatitida (nejčastěji červené fleky kolem úst), stejně tak ji může způsobit chemikálie z mandarinek a pomerančů, pokud je pořádně neumyjeme. Pleť jsme si nečistily, takže černé tečky se jistě rozesely na kritických místech - brada, okolí úst, nosu a možná a trochu na čele. 

1. Po nemoci je vhodné pleť řádně vyčistit: dvoufázové čištění je samozřejmě ideálním řešením. Potřebujeme smýt všechny nečistoty, které se do pleti dostaly nadměrným pocením a odstranit bakterie. Po vyčištění přírodním šetrným produktem (doporučuji zcela přírodní produkt v BIO kvalitě CIAO BELLA v kombinaci s KONJAKOVOU HOUBIČKOU nebo také zde ve výhodném setu) můžete vyživit pleť maskou. Nejlépe maskou, která neobsahuje žádné peelingové částice a je jemná a na bázi olejů a másel. Rozhodně nedoporučuji po nemoci na citlivou pleť GOLD, ta se hodí na pleť zdravou. Ale maskou MIRAFLORES nebo CHOCO nic nezkazíte. Tyto non-toxic BIO přírodní masky nanesete jemně na obličej, promasírujete a konjakovou houbičkou namočenou v teplé vodě opět krásně smyjete. 

2. Máme pleť čistou a opečovanou maskou. Nyní je zapotřebí dodat pořádnou výživu a hydrataci. Pokud stačí hydratovat a dodat pleti úžasné aktivní látky v BIO kvalitě, zvolte ONNA-BUGEISHA. Ovšem pokud se vám během nemoci rozjelo na pleti také akné, volte fluid - VIOLET IS THE NEW BLACK. Fluid obsahuje kyselinu salicylovou a niacinamide, a obě látky příznivě působí na mastné části obličeje - redukují maz a tím zamezují tvorbě dalších zánětků na pleti. Fluid je bylinkový, čistě přírodní produkt s vůní fialky. 

3. Máme tedy pleť čistou, hydratovanou a vyživenou. Nyní je zapotřebí se postarat o rty a nos, které jsou extrémně vysušené a můžete mít pocit, že vás kůže na těchto místech stahuje a pálí. Naneste pouze na konkrétní místa balzám ZÁZRAK. Mějte ZÁZRAK u sebe po celou dobu nemoci a mazejte si nos a rty po každém smrkání. Zároveň se hodí zvlhčovat během nemoci pleť hydrolátem v BIO kvalitě. Pokud si kupujete hydroláty, dbejte na složení - hydrolát by měl obsahovat pouze květinovou vodu a ne žádné zbytečnosti.  

Takto svou pleť po nemoci krásně ošetříte a obnovíte její zář a krásu. Nezapomeňte, až to bude možné a vy budete mít více energie, přidat i face jogu. 

Dopřejte své pleti tu nejlepší péči s přírodní kosmetikou.