Jsem...

...jsem umělkyně, malířka, fotografka, spisovatelka, máma tří dětí, manželka jednoho introverta, výbušná extrovertka s promyšleným snovým světem v hlavě. Jemná, jemná rozhodně nejsem, miluju drsnou hudbu, při které mi poskočí srdce v hrudi při každém tónu, tajemství i temnotu, světlo i odlesky na vodní hladině. Do všeho jdu po hlavě. Obdivuji silné ženy, ať jsou to samurajky onna-bugeisha, sběratelky umění, političky, které bojují za práva žen, pracující a tvořící matky, které i přes to, že jim stále někdo vyčítá, že měly už dávno dospět, dokázaly být samy sebou, elegantní babičky, které stárnou s noblesou. Ráda se směju, ale někdy se i schoulím do kouta a pláču, taky ráda. Miluju divokost a nespoutanost, své chyby, všechny své šílené nápady a pak ten klid a mír na sklonku dne s červeným vínem v ruce. Miluju své děti a péči o ně stejně tak, jako své tělo a péči o sebe. Snažím se žít v rovnováze se vším a jednou za čas úplně vybočit a uletět pár kilometrů opačným směrem. Všechny své touhy, vášně a přání vkládám do své značky Florentine a do každého poctivého kelímku s jedinečným obsahem, za kterým si stojím. 

Florentine je pojmenována podle mé dcery Florentýny, protože v době, kdy se měla narodit, jsem se procházela mezi bylinami pěstujícími pro svou kosmetiku a uznala, že dcera se musí jmenovat po květině. Florentine jsou všechny kytky světa - léčivé, voňavé, sušené i čerstvé. V roce 2015 jsem vyrobila svou první domácí sadu kosmetiky pro sebe a své nastávající dítě, a tak mohu říct, že děti byly prvním hnacím motorem k výrobě vlastních produktů. 

Jsem sběračka všeho, co roste na loukách a stromech. Byliny z podhůří Radhoště, z Českého Středohoří nebo Českého krasu (mé tři domoviny) jsou součástí produktů Florentine. Věřím přírodě. Zároveň věřím i lidem, kteří dokážou z byliny získat to nejlepší v odborných laboratořích. Ctím soulad vědy a přírody. Všechny mé ingredience jsou schválené k výrobě čisté přírodní kosmetiky. Spolupracuji s lidmi a dodavateli, kteří mají stejnou filosofii jako já, a proto mohu přidávat do kosmetiky ručně vyráběné BIO hydroláty a spolehlivé BIO extrakty a účinné látky získávané z bylin, rostlin a stromů po celém světě. 

Já jsem Florentine, proto hledám inspiraci nejprve u sebe a u své rodiny. Vyrábím produkty tak vysoké kvality, jaké jsem si vždy přála sama užívat. Tak bezpečné a čisté, jaké jsem si přála mít pro své vlastní děti. Doporučuji pouze to, s čím mám sama dobrou zkušenost. Jsou dny, kdy bývám zamračená a unavená a v nesouladu se sebou, i na tyto dny mé výrobky navazují. A proto se věnuji aromaterapii, Bachovým esencím, otužování, plavání, facejoze a mé výrobky jsou často spojeny s rituály, které mě nabíjejí a připadám si po nich krásná a svá. Taková, jaká opravdu jsem. 

Mým největším přáním je, aby Florentine pomohla každé ženě být tou konkrétní jedinečnou ženou, kterou odjakživa byla a je. Jen na to možná zapomněla, porovnávala se s jinými, neuspěla a trápila se. Poslouchala, co říkají ostatní. Florentine není jen kosmetika, je to cesta k sobě, k péči, k sebelásce, k rozmazlování, je to cesta k tomu jak...

...ROZKVÉST