Fialky sbírám jednou za rok. Jakmile kvetou, vyrážím do Čerského středohoří na mou oblíbenou stráň, kde divoce rostou. Později je sbírám i v Beskydech - tam kvetou o něco později než v Českém středohoří. Fialku - neboli violku vonnou - pak nakládám do 100% BIO slunečnicového oleje vysoké kvality. Mírně zahřívám a denně protřepávám. Pokud byste si dělali macerát sami, pozor na to - opravdu denně protřepávejte a olej kontrolujte. Violka musí být lehounce zavadlá a protřepáváme proto, aby byla neustále ponořená v oleji. Pokud bude dlouze na povrchu, může chytnout plíseň. 

Fialkový olej po dvou nebo třech týdnech zcedíme a slijeme do čistých, alkoholem vytřených sklenic. V čem je tento BIO macerát tak úžasný? Jedná se o čistý přírodní produkt plný sil jarních bylin. Fialky působí protizánětlivě a mají silný zklidňující účinek. Proto se výborně hodí na masáže a to ať klasické tak i partnerské. Výborný je tento BIO přírodní macerát i pro děti nebo pro těhotné ženy k masáži bříška. Ovšem skvěle se hodí i při porodu k uvolňující masáži při bolestech. Fialky podporují zdravý lymfatický oběh a pomáhají k uvolnění svalů a při bolestech kloubů. 

Přírodní fialkový macerát bohužel nevoní po fialkách, jak by se dalo čekat. Jeho vůně je víc trávovitá, lesní. Přírodní esenciální olej z fialek se dělá zásadně z fialkových listů, nikoliv květů. Vůně violky je prostě nepřenositelná a my si ji můžeme užít jen pár týdnů na jaře. Já jsem však objevila fialkový extrakt na přírodní bázi, který je vyvinut v laboratoři. Olej tedy neobsahuje žádné alergeny. Vyrábí se velmi šetrným způsobem v Anglii. A tento extrakt je poklad, který z BIO oleje VIOLET IS THE NEW BLACK - OIL dělá (dle vašich slov) nekonečné jaro. 

Chodí mi od vás nádherné recenze. Olej vám připomíná jaro, nebo také dětství, protože voní jako fialkové bonbóny. Jedna klientka mi psala nádherný děkovný dopis, že je nadšená z toho, jak jí olej připomíná vůni ze skříně její babičky. Je to jediný olej, který skutečně voní jako květy jarních violek a který nám je může připomínat celý rok. 

K maceraci přidávám také motýlí květ, velmi silnou léčivou bylinu. Olej je vyroben z BIO oleje a z divokých bylin sbíraných v divoké přírodě. 

Počet kusů je limitován a po vyprodání zásob se na něj můžete těšit zase až na jaře. Olej VIOLET IS THE NEW BLACK - OIL přichází vždy pouze s fialkami. Vůni fialek si však můžete užít i v produktu VIOLET IS THE NEW BLACK - FLUID, což je fluid na problematickou pleť s anti-age účinkem. Neobsahuje maceraci fialek, ale obsahuje stejný extrakt z violky vonné jako olej.