V dnešní době máme na trhu spoustu produktů na pleť, spoustu aktivních látek, velkou masírku všelijakých reklam, infuencerky na sociálních sítích, které ví přesně, co je must have produkt zrovna pro vaši pleť. Máme spoustu možností a přesto se naší pleti nedaří. Pojďme se podívat na to, jaké jsou nejčastější prohřešky, zlozvyky, moderní ne příliš šťastné trendy apod. 

ČISTOTA

Slýcháte to všude! Čistota je základ. Základ zdravé pleti je důkladné odlíčení a vyčištění pleti každý večer a klidně i ráno. Večer bychom měli pleť čistit dvoufázově. To znamená, že prvně na pleť naneseme olejový základ (čistící olej apod.) - u Florentine můžete sehnat k tomuto účelu stvořený produkt CIAO BELLA. Pleť krásně promasírujeme, aby na sebe olejová fáze navázala všechny nečistoty a následně je setřeme hadříkem namočeným ve vodě nebo tamponkem přestříkaným hydrolátem. Jako druhý krok se výborně hodí třeba čistící pěna - jednoduchá, přírodní ne příliš drahá. Myslete na to, že tohle jsou produkty, které se smývají, nemusí být plné aktivních látek a předražené. Ale jejich složení by mělo být jednoduché, čisté a v BIO kvalitě. 

ČISTOTA POMŮCEK

Používáte na otření pleti po ranní hygieně svůj vlastní čistý ručník na pleť? Ne? No, chyba! Pokud se se zavřenýma očima chytáte ručníku, který v koupelně visí už dva týdny a bůhví co si do něj kdo utíral, je velmi pravděpodobné, že s ním dostanete na tvář všelijaké nečistoty, bakterie a bude tento ručník původcem následujících zánětů a akné. Mějte svůj vlastní malý ručník, který si často perte. Stejně tak samozřejmě desinfukujte různé štětce, špachtle, guashu, apod. Štětce občas umyjte pořádně mýdlem a vodou a nechce zaschnout. Neuškodí ani samotné produkty, do kterých štětci zasahujete (ne-li prsty - což byste tedy neměly!), otřít občas tamponkem přestříknutým jemnou desinfekcí. 

SAHÁNÍ SI NA OBLIČEJ

Přiznám se - tohle je můj strašný zlozvyk. A neumím se ho zbavit. Když čtu, píšu, přemýšlím, pořád mám prsty u pusy, škrábu se na bratě, okusuju nehty - příšerné! Vím. Takže to bychom měli, zvozvyk si uvědomíme, víme, že je prostě hrozný a navíc já osobně vidím, že mi skutečně tento zlozvyk v péči o pleť ani trochu nepomáhá. Nejvíce problémů mívám přesně kolem úst - červené fleky, podrážděnou kůži, rosaceu, akné, černé tečky. Druhým krokem je se vždy zastavit, když zlozvyk uděláme. Nadechnout se, říct si, že tohle dělat nepotřebuji a ruce nejlépe zabavit jinak - vědomě je položit vedle počítače? Proplést prsty a tlačit proti sobě palce? Prostě najít způsob, jak dodat rukám potřebnou aktivitu, která nás nebude trápit, nebude nevzhledná, protivná a ničící naše zdraví. 

MAČKÁNÍ PUPÍNKŮ

Znáte to? Přijdete k zrcadlu a najednou na pleti vidíte malý černý pupínek. Pořádně si na něj zasvítíte a kolem něj se vyloupne dalších pět podobných. O zábavu bude postaráno. Jdete spát s červenou pletí a ráno? Ráno je z pupínků pořádný beďar! Protože jste si pod kůži zanesly nečistotu, která beďar způsobila. Chceme vždy vše vyřešit hned, ale záněty pod kůží potřebují svůj čas. A hlavně na ně nikdy nesaháme neumytýma rukama. Pokud je potřeba nějaký uzrálý zánět vymáčknout, je nutné pleť vyčistit a zasahovat do ní invazivně až v naprosté čistotě. Po vymáčknutí je potřeba místo po zánětu také vyčistit a vyživit. Vhodným přírodním produktem pro problematickou pleť, který nedráždí, ale aktivně bojuje se záněty, je fluid VIOLET IS THE NEW BLACK

ALKOHOL, CIGARETY A NEZDRAVÉ JÍDLO

Téma, o kterém mluvím a píšu často. Můžete žít zdravě jak chcete, ale stačí jedna divoká párty a ráno se probudíte jako vysušená švestka. Řekněme to takhle: uržet zdravou krásnou pleť nás stojí čas, úsilí i peníze. Ale zničit ji můžeme během jedné noci. Co si budeme povídat, takto je to se vším! Třeba se cvičením. Alkohol a cigarety pleť extrémně vysušují, prohlubují vrásky. Tělo spotřebovává více vitamínů, aby se dalo do pořádku po náročnější noci, takže pro pleť už toho tolik nezbývá. Jako okamžitou pomoc při vysušené pleti stoprocentně doporučuji přírodní funkční sérum ONNA-BUGEISHA. Bugeisha má totiž dokonalou hydratační funkci - ihned se účinné látky dostávají do hlubších vrstev kůže a mizí i suché šupiny. Ze všech sér Florentine je receptura tohoto séra sestavena přesně pro vyschlou pleť s prohlubujícími se vráskami. A pro svůj okamžitý efekt si sérum oblíbily snad všechny ženy, které jej vyzkoušely. Ovšem v tomto případě nejde jen o vysušenou šedou pleť bez života, ale také o projevy nezdravého životního stylu. Pokud máte stravu, ve které je vysoký obsah bílé mouky a cukrů, je dost pravděpodobné, že tímto podporujete tvorbu akné. Péče o pleť nezačíná koupí produktů! Ale změnou životního stylu. 

STRES A SPÁNEK

Nemáme čas, nestíháme, málo spíme, potřebujeme, aby den měl 48 hodin, všichni na nás tlačí, tlačíme sami na sebe, ta touha po dokonalosti je nejspíš největší nesmysl dnešní společnosti! Tak pryč s ní, ženy! Pryč s ní. Na pleť, která je pod vlivem stresu, existují speciální séra, ale samozřejmě viditelné projevy stresu nezabrzdí sérum, musíte ten stres eliminovat. A to se snáz řekne, než udělá. Zásadní je, najít si nějakou (třeba ranní) rutinu: dýchání, jóga, cvičení, otužování (zdravý fyzický stres), abyste pak byly stresu odolnější. Například při otužování dochází k vyplavování hormonů, mezi nimiž jsou endorfiny. Tak proč nezačít den hormonem štěstí? Pokud žijete ve stresovém prostředí (ať už jde o práci nebo zrovna procházíte složitým obdobím ve vztazích apod.), udělejte si pevný základ pro vaše tělo a mysl, abyste to všechno zvládly a dokázaly od sebe odpálkovat. Naučte se chodit spát ve stejnou a vstávat zrovna tak. Za vše vám poděkuje tělo, mysl, ale také vaše pleť! 

ŠPATNÁ PÉČE O PLEŤ

Tato část zlozvyků a strašáků v péči o pleť je velmi individuální. Každý žena má specifickou pleť, která potřebuje specifickou péči. Je důležité najít si kvalitní kosmetický salón, nechat o sebe pečovat a poradit si, jaký typ pleti máte. Každá pleť potřebuje hydrataci. Ovšem jsou typy pletí, které potřebují více sofistikovanější pěči a pak typy, kterým stačí vyčistit a nanést vhodný krém. A tím to končí. Vaše pleť nemusí být v dobré kondici třeba proto, že máte rutinu velmi složitou a plnou produktů, které rozhodně nepotřebujete. Citlivá pleť může reagovat na určité látky. Aknózní pleti nemusí vyhovovat mastnosta a suchá pleť zčervená po vysušující masce. Je potřeba najít ty své přírodní produkty, které bude vaše pleť milovat! Rozhodně zde nedejte na rady influencerek, ale sledujte, co potřebujete zrovna vy! Nechte si poradit skutečnými odborníky a odbornicemi.