Maska CHOCO je mou nejoblíbenější maskou. Nádherně voní, zahání chuť na sladké (podobně, jako když vaříte a nasytíte se všemi vůněmi potravin, až vás úplně přejde hlad), dodává energii, zlepšuje náladu a pomáhá proti kruhům pod očima a dalšími znaky únavy na vaší pleti. Maska obsahuje přírodní kofein, vzácné oleje a maceráty v BIO kvalitě (například arganový, mrkvový, pupalkový, kávový nebo měsíčkový), dále včelí produkty od včelaře jako med a vosk, pravou vanilku a hlavně! Hlavně obsahuje posvátné ceremoniální kakao v BIO kvalitě. Možná jste o ceremoniálním kakau v poslední době slyšeli častěji. Přeci jen se více rozmohlo pořádání kakaových ceremoniálů a někteří lidé dokonce vyměnili kávu za kakao. 

Ceremoniální kakao vzniká rozmělněním kakaových bobů - je to v podstatě naprosto čistý produkt plný aktivních látek. Dávné civilizace jej užívaly při oslavách a ceremoniích a vyrábělo se tehdy stejným způsobem jako dnes: boby se vyloupnou z lusků, nechají se zkvasit a pak se jemně opékají nebo suší na slunci. Poté se oloupnou z pevné slupky a melou v kamenném mlýnku až 3 dny do husté pasty. Při zpracovávání ceremoniálního kakaa se k němu přistupuje jako k posvátné rostlině. S kakaem se poté musí pracovat vědomě, jelikož dokáže s naší myslí divy, ale o tom zase jindy :)

Pojďme se podívat, jak prospěšné je kakao v přírodní kosmetice - v pleťových maskách, které dodají vaší pleti výživu, krásu, šťavnatost, vitamíny a vám pohlazení na duši. V pleťové masce CHOCO je obsaženo ceremoniální kakao z Bali - ostrova bohů. Ostatně víte, že kakao neboli Theobroma znamená v řečtině "pokrm bohů"? Na ostrově Bali v oblasti Jembrana rostou potomci původních odrůd kakaovníku v nejpřirozenějším čistém prostředí, vedle kokosových a banánových palem. Kakao je plné ženské energie, jelikož na farmě podporují genderovou rovnost a práci farmářek. Jedná se o 100% BIO a FAIR TRADE produkt. Kakao podporuje energii a kreativitu během dne. Můžete si masku dávat každé ráno během 5 minutového rituálu, ale také je vhodná jako společná maska s kamarádkami.

Kakao obsahuje kolem 50% kakaového másla. Má vyšší obsah antioxidantů než lesní ovoce nebo zelený čaj, dále železo, zinek, draslík, měď, hořčík, vápník, zdravé tuky. Dále působí jako antidepresivum, afrodisiakum a podporuje kreativitu. Produkuje hormony štěstí. Já osobně mohu masku doporučit na ty chvíle, kdy vás bere únava a najednou nevíte, co s načatým dnem. Jste unavení a pleť je taková nijaká, šedivá, také unavená. Je čas si chvíli odpočinout u CHOCO pleťové masky a nabrat energii. Dále je pleťová maska vynikajícím pomocníkem během období PMS. 

Theobromin by měl být v kakau ceremoniální kvality obsažen ve vyšším množství. Je to látka podobná kofeinu - má uzemňující účinky a bez prudkého vrcholu a poklesu. Otevírá srdce a prohlubuje pocity blaženosti a také stimuluje nervový systém. 

Kakao je snad jediná potravina, která obsahuje anandamid. Ten působí proti depresím a podporuje pocity štěstí a euforie. Kakao také obsahuje spoustu minerálů, má velmi vysoký obsah hořčíků a obsažená síra podporuje tvorbu kolagenu a keratinu!  

Maska z ceremoniálního kakaa je plná skvělých potřebných látek, tuků a navíc příznivě ovlivňuje psychiku. Dopřejte si chvíle s tímto naprosto čistým, přírodním produktem, který zažene únavu vaší mysli i pleti. Maska CHOCO je mou nejoblíbenější maskou z výběru masek přírodní kosmetiky Florentine.