V pátrání po dokonalé pokožce kosmetický průmysl zažil příliv produktů péče o pleť slibujících zázračné transformace. Mezi nimi se vynořil jeden mocný komponent, který přilákal pozornost nadšenců pro krásu po celém světě: astaxantin. Tento přírodní karotenoidní pigment, často označovaný jako "král antioxidantů" ohromí svými pozoruhodnými výhodami pro zdraví kůže. 

Astaxantin, získaný především z mikrořas, krilu, lososa a korýšů (v produktech Florentine je veganská verze Astaxanthinu z mikrořas), se pyšní mocným antioxidantovým výkonem, který předčí dokonce i známé antioxidanty jako vitamin C, vitamin E, koenzym Q10 a beta-karoten. Jeho molekulární struktura mu umožňuje bojovat proti oxidačnímu stresu tím, že zachycuje a neutralizuje volné radikály, čímž snižuje buněčné poškození a předčasné stárnutí. Jeho velký dopad na zdraví kůže získal významnou pozornost výzkumníků i nadšenců v péči o pleť.

Jedním z nejpozoruhodnějších účinků astaxantinu na kůži je jeho schopnost zastavit škodlivé účinky UV záření. Dlouhodobé vystavení slunečnímu UV záření může vyvolat tvorbu volných radikálů, což vede k oxidačnímu stresu, poškození DNA a urychlenému stárnutí. Astaxantin díky svým silným antioxidantovým vlastnostem působí jako štít, zachycuje a neutralizuje tyto škodlivé volné radikály. Studie prokázaly, že lokální aplikace astaxantinu může snížit spálení sluncem a zvýšit odolnost kůže proti foto-stárnutí.

Navíc astaxantin obnovuje zdravou kůži, posiluje elasticitu a hydrataci kůže. S věkem klesá produkce kolagenu a elastinu - proteinů odpovědných za strukturu a elasticitu kůže, což vede ke klesání a vzniku jemných linek. Astaxantin do tohoto procesu zasahuje stimulací syntézy kolagenu. Podporou produkce kolagenu pomáhá udržovat pevnost a pružnost kůže, čímž snižuje vzhled vrásek a povislé kůže.

Astaxanthin má také schopnost hydratace. Díky tomu nejenže zvyšuje měkkost a hladkost kůže, ale také posiluje kůži proti vnějším agresorům a podráždění, podporuje zářivou a odolnou pleť.

Navíc astaxantin projevuje protizánětlivé vlastnosti, které uklidňují podrážděnou kůži a zmírňují stavy jako je akné, ekzém a růžeň. Potlačením zánětlivých mediátorů astaxantin pomáhá snižovat zarudnutí, otoky a nepohodlí, podporuje klidnější a vyváženější pleť.

Všestrannost astaxantinu přesahuje péči o pleť a stává se součástí produktů, kde jeho systémové výhody mohou ještě více podpořit zdraví kůže. Pozitivní dopad astaxantinu na zdraví kůže překračuje pouhý estetický aspekt a zasahuje hluboko do oblastí buněčné obnovy, ochrany a odolnosti. Jeho mnohostranné výhody, které sahají od ochrany proti UV záření až po zvýšení kolagenu a zmírnění zánětů, ho staví do pozice mocného spojence při hledání zářivé a mladistvé pleti. V době, kdy se beauty průmysl neustále vyvíjí, stojí astaxantin jako zářivá hvězda přírodní účinnosti. 

Ve Florentine produktech najdete astaxanthin jedině v BIO kvalitě, schválení Cosmos a veganský. Jedná se o mikrořasu Haematococcus pluvialis, jejíž extrakt je rozpuštěn v oleji. 

Srovnání:

  • 500x silnější než vitamín E
  • 560x silnější než katechiny obsažené v zeleném čaji
  • 800x silnější než Koenzym Q10
  • 3000x silnější než Resveratrol
  • 6000x silnější než vitamín C